AKCE‎ > ‎

DrakiádaTradiční podzimní akce pro malé i velké létavce.


Rok 2020 ZRUŠENO!!!

Třináctý ročník se chystá na SOBOTU 24.10.2020.

Sejdeme se v 15:00 ve STRADONICÍCH u odbočky na Keltské oppidum a vyrazíme na Hradiště nad Nižbor.
Místo určení - viz mapa.

Draci se začnou vypouštět kolem 15:30 h.
Draky, buřty a něco na zahřátí :-) s sebou!


Rok 2019

Dvanáctý ročník se chystá na SOBOTU 23.11.2019.
Sejdeme se v 15:00 ve STRADONICÍCH u odbočky na Keltské oppidum a vyrazíme na Hradiště nad Nižbor.
Místo určení - viz mapa.

Draci se začnou vypouštět kolem 15:30 h.
Draky, buřty a něco na zahřátí :-) s sebou!Klikni pro zvětšení plakátku.

Rok 2018

Jedenáctý ročník se chystá na PÁTEK 26.10.2018. Sejdeme se v 15:30 na parkovišti u zámku.

Společně vyrazíme po červené stezce (ulice K Jezírkám). Za pražírnou kávy odbočíme po vyznačené pěší cestě kolmo nahoru na pole. Tato část cesty již není vhodná pro kočárky.
Draci se začnou vypouštět kolem 16 h.
Draky, buřty a něco na zahřátí :-) s sebou!
Připojte se i později:
Doporučujeme parkovat na parkovišti u zámku či v ulici K Zámku. Tato cesta je uzpůsobená k parkování většího množství aut kvůli akcím na zámku a na pole pak dojít pěšky.
Žlutě vyznačená část je velmi krátká pro omezený počet aut (polní cesta). Auta parkující na hlavní silnici, pak blokují průjezd vozidel směrem na Křivoklát - v zatáčkách a kopci je velmi špatná přehlednost provozu!

Rok 2017

Desátý ročník se chystá tentokrát na SOBOTU 21.10.2017. Sejdeme se v 15:30 na parkovišti u zámku.
Společně vyrazíme po červené stezce (ulice K Jezírkám). Za pražírnou kávy odbočíme po vyznačené pěší cestě kolmo nahoru na pole. Tato část cesty již není vhodná pro kočárky.
Draci se začnou vypouštět kolem 16 h.
Draky, buřty a něco na zahřátí :-) s sebou!

Rok 2016
Devátý ročník se chystá na pátek 21.10.2016.
FB Rodinné Centrum Nižbor
Drakiáda již DNES! Pokud nechcete jít pěšky od školy, zaparkujte v ulici K Zámku a tak v 15:45 se můžete ke skupině jdoucí od školy připojit a pokračovat po červeně vyznačené stezce až na pole. Draci se začnou vypouštět okolo 16h. Nezapomeňte na buřty a něco na zahřátí :-)!

Rok 2015
Osmý ročník se konal v pátek 23.10.2015.

Rok 2014
Sedmý ročník proběhl dne 17.10.2014. 

Rok 2013
Šestý ročník proběhl dne 18.10.2013.

Rok 2012
V pátek 19. října se u Ovčína konal již pátý ročník tradiční podzimní nižborské Drakiády.

Zdatnější jedinci měli sraz před školou a na místo dorazili pěšky, ostatní se vyvezli auty.
Přestože letos bylo naprosté bezvětří, Drakiádu si všichni náležitě užili. Pohled na běhající rodiče, snažící se udržet draky alespoň chvilku ve vzduchu, byl velmi zábavný. Když došly síly rodičům, snažily se o totéž děti. O to větší byla radost, když se to někomu vážně podařilo. K tomu všemu svítilo sluníčko a teploty byly na tu dobu opravdu nadprůměrné.
Tak tomu se říká pravé babí léto. Krásné počasí před blížící se zimou každého určitě potěšilo.
Po proběhaném odpoledni si všichni dali zaslouženou odměnu v podobě opečeného buřta, letos nejspíš posledního.
To, že má Drakiáda každým rokem větší úspěch a početnější účast, je pro organizátory velkou pochvalou a motivací do dalšího roku.

Rok 2011
V pátek 7. října se na Hradišti konal další, již čtvrtý ročník tradiční podzimní nižborské Drakiády. Větší děti měly sraz před školou a na místo dorazili přes sjezdovku. Ostatní účastnici se částečně vyvezli auty
a zbytek došli pěšky. Cestou nahoru svítilo sluníčko, vítr foukal a zdálo se, že počasí pro pouštění draků je naprosto ideální. Ale jen co draci vzlétly, vítr přestal spolupracovat a udržet draka na nebi se dařilo jen málokomu. To jsme ještě netušili, že je to onen pověstný klid před bouří. A to doslova. Ve chvíli, kdy všichni pouštěči byli již znaveni marnými pokusy dostat draka nahoru a šli si raději opéct buřta, se všude kolem začala stahovat černá mračna. Po chvíli se spustil déšť, ale nebyl tak vydatný, jak jsme očekávali. Přesto někteří z nás do sebe šupli buřta a raději se rozeběhli k domovům. Ti statečnější ještě chvíli pobyli u ohýnku, ale vzhledem k tomu, že se počasí již nehodlalo umoudřit, byl 4. ročník Drakiády prohlášen za ukončený.
I přesto, nebo právě proto, že letošní Drakiáda byla poněkud dobrodružnější, už se všichni těšíme na další ročník.

Doufáme, že zkušenost se špatným počasím nikoho neodradí a že účast bude opět vysoká!


Rok 2010

3. ročník Velké nižborské drakiády, která se konala 8. 10. 2010, byl vážně vydařený. Kvůli nedostatku větru v minulých ročnících se tentokrát celá akce přesunula na Hradiště, kde o vítr nebyla nouze. Draci létali až do oblak, takže výšlap na náš nejznámější kopec se skutečně vyplatil. Účast byla rekordní jak v kategorii dětí, tak i rodičů. Po vyčerpávajícím létání si každý rád pochutnal na buřtíku a v chladném podzimním čase se ohřál u ohýnku. Letos jsme podzim přivítali opravdu důstojně!

Rok 2009

I přes nepřízeň „Větrníků“ se v Nižboru na břehu řeky Berounky odehrála 17.10.2009 již tradiční Velká nižborská drakiáda. Netradiční draci jako žralok či netopýr, ale i draci klasičtí létali sice povětřím jen silou dětské a tatínkovské vůle, ale byly okamžiky, kdy se nebe nad Berounkou celé pokrylo veselými dračími siluetami. Déšť, který vyhnal osazenstvo Drakiády od ohně, přišel naštěstí až s chýlícím se koncem. A tak byla Drakiáda pro děti opět úspěšným vstupem do barevného podzimu.


Rok 2008

28. 9. 2008 proběhla na břehu Berounky 1. Velká nižborská drakiáda. Babí léto se přihlásilo v plné síle. V  takovém počasí se očividně drakům létalo krásně, i když k pohybu je ve většině případů musel přinutit lidský pohon.

Z nižborského mostu se tak náhodným kolemjdoucím mohl naskytnout pohled nejen na běhající děti, ale i mnohé obětavé tatínky. Doufáme, že na 1. ročník  budou navazovat i další a z Drakiády se nám do budoucna podaří vytvořit pěkná tradice.


Comments