AKCE‎ > ‎

Ukliďme svět, ukliďme Česko!Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

ROK 2018

Hlavní úklidový den bude v sobotu 7. dubna 2018
.


Připojte se i vy společně s námi, vytipujte si veřejné místo, které je ve vašem okolí třeba uklidit a vyražte kdykoliv v průběhu dne 7.4. uklidit své okolí. Zapojte děti i prarodiče, je to skvělá příležitost, jak užitečné strávit společný čas venku. V Nižboru, Stradonicích a Žloukovicích jsou určená místa, kde můžete pytle s odpadem 7.4. nechat a obec je odveze. Vždy u kontejnerů na tříděný odpad: Nižbor - u prodejny COOP, ul. K Zámku u č.p. 255, ul. Žlubinecká, Stradonice - u hřbitova, Žloukovice - náves.
Pytle a rukavice si můžete vyzvednout od středy 4.4.2018 v Kavárna-Cukrárna pod Zámkem.
Děkujeme všem, kteří se do akce zapojí.

Pytle a svoz nasbíraných odpadků zajistí Obec Nižbor.

V loňském roce se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zapojilo téměř 2500 organizátorů a s nimi 96 000 dobrovolníků. Pomohli jsme tak realizovat největší dobrovolnickou akci v historii našeho státu!
V letošním roce se zapojíme samozřejmě také!

Pro bližší informace k akci v Nižboru pište a volejte:

Hanka Andielová
tel.: 774 805 325
hana.andielova@gmail.com

Silvie Kozáková
silvie.kozakova@seznam.cz
tel: 605 285 292

Kateřina Jonášová
tel: 775 230 823

FB Rodinné Centrum Nižbor

Každý nápad vítán!!!

 


ROK 2017

Klikni pro zvětšení obrázku!
https://sites.google.com/a/makovice.eu/makovice/akce/uklidme-cesko/Uklidme_cesko_2017.jpg

Jaro je tu a s ním i kvanta odpadků, co se přes zimu zakutálely všude, kam se podíváte. Pojďte je s námi uklidit. V sobotu 8. dubna od 10 do 13 h projdeme Hamburkem, cyklostezku, silnici z Nižbora do Stradonic a uklidíme to tam. Přidejte se, dobrý pocit ze smysluplné práce zaručen! Pokud máte tip na jiná znečištěná místa, dejte nám vědět.

Vezměte s sebou děti!
Pytle a svoz nasbíraných odpadků zajistí Obec Nižbor.Fotografie pana J. Lukeše z vydařené akce naleznete ZDE.
Veškeré podrobnosti akce naleznete na: www.UklidmeCesko.cz a FB Ukliďme Česko.

Jak to funguje (vyňato z www.UklidmeCesko.cz)

Počet členů organizačního týmu Ukliďme svět, ukliďme Česko by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Největší podíl na celé akci máte ovšem vy – naši dobrovolníci. Jen díky vám je totiž možné úklidovku úspěšně uskutečnit v takovém rozsahu.

Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Od začátku až do konce se pak starají o hladký průběh akce. My jim k tomu poskytujeme naše know-how, v době hlavních úklidových vln (předem ohlášených velkých úklidů na jaře a na podzim) také pevné pytle na sesbíraný odpad a kdykoliv během roku veškerou další potřebnou podporu.

Organizátoři mají "pod palcem" skupinku dobrovolníků. Ti vyplní registrační formulář a na interaktivní mapě úklidů si vyberou jim nejvíce sympatickou skupinu, ke které se připojí. V termínu akce se pak sejdou na "místě činu" a uklidí. Společně.

Významný podíl na uskutečnění akce mají také všichni, kteří nás podporují, a to ať už finančně, materiálně anebo mediálně.

Kdo uklízí

Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!

Comments