DRACI - outdoorový oddíl

Pravidelné schůzky oddílu ukončeny. Hledají se nadšenci, kteří by kroužek opět vedli!


Outdoorový oddíl, který se zaměřuje na lezení, kolo, geocaching, orienťák.


Pravidelné schůzky jsou v pátek od 17:00, sraz podle aktuálního plánu. Změna času vyhrazena - když pojedeme třeba lézt, vyrazíme dříve...
Oddíl je otevřen všem, od batolat do důchodu. Bereme kluky i holky. U dětí do 6 let je lepší, když tam jsou i rodiče, ale záleží na individuální dohodě.
Při vstupu do oddílu je třeba vyplnit přihlášku a zaplatit poplatek 300 Kč na rok za osobu. Dále se platí 100 Kč členský příspěvek TJ Sokol, kvůli využívání sokolovny v případě nepříznivého počasí.

Tomáš Janeček (777 977 987)
Vítek Špinar,Martin Havelka, Petr Poduška, Tomáš Homolka, Martin Dobeš, Lukáš Muller, Filip Filip, Jan Kozák, Jan Fiala


Přijďte mezi nás!

DRACI


Nižborští Draci nespí - článek uveřejněný v Nižborském listu - červen 2012

Dětský outdoorový oddíl s příchodem jara zvýšil aktivitu, a schází se teď o něco častěji a v hojnějším počtu než v zimě. V programu se vedle tradičních pátečních schůzek natrvalo usadily pravidelné celodenní výlety, a v květnu proběhla také první víkendová akce. Ještě předtím jsme ale vytáhli děti na dlouhou pěší túru z Karlštejna k Velké a Malé Americe, kterou okořenil adrenalinem přechod přes zamrzlou hladinu zatopeného lomu. O měsíc později se konala velká dračí výprava na Tetín, a pak už začaly přípravy na zatím největší letošní událost. První dračí víkend jsme nakonec strávili z velké části na kolech: sobota patřila cyklovýletu z Rakovníka do Křivoklátu, a v neděli jsme se vydali k rozhledně Vysoký vrch nedaleko Chyňavy. Volný čas mezi šlapáním do pedálů vyplnily bojovky na plácku před klubovnou, kde si večer kromě těch úplně nejmenších všichni postavili stany. Povedený klubový víkend zdaleka nebyl poslední akcí – už teď se připravujeme na druhý ročník plavby po Berounce, a po prázdninách předběžně plánujeme výlet do Tater.


ROK 2011


Outdoorový oddíl Draci během roku 2011 rozšířil svou činnost o spoustu nových aktivit. Hned jak to jarní počasí dovolilo, začali jsme k pravidelným pátečním schůzkám využívat přírodu v okolí Nižboru. Kluci a holky se naučili pracovat s mapou a buzolou, vyzkoušeli si improvizovaný závod v orientačním běhu, vyjeli jsme společně na kolech, udělali si pěší túru za poklady. Protože společně strávený čas vždycky uteče jako voda, přidaly se k pátkům ještě občasné víkendové výlety, spojené s lezením po skalách nebo oblíbeným geocachingem. Vrcholem předprázdninové sezóny se stal třídenní výlet do Krkonoš, korunovaný výstupem na Sněžku. Dokonce i nejmladší účastníci ve věku zdaleka ne předškolním vystoupali na vrchol naší nejvyšší hory statečně po svých. Zaslouženou odměnou pro všechny draky pak byla parádní koulovačka na nejspíš jediné hromadě sněhu v celých Čechách. Za akci téměř srovnatelného významu se dá považovat víkendová vodácká výprava z konce června. Tentokrát se oddíl Draci proměnil na partu malých plavčíků, doprovázených zkušenými lodivody, a doplul na kánoích po Berounce do Nižboru.

Po prázdninové pauze jsme mezi oblíbené činnosti zařadili cyklistiku, a našlapali společně pár desítek kilometrů. Na podzim jsme pokračovali v prohledávaní okolí a objevování nových kešek, které vždycky doprovází spousta dobrodružství a napětí. V listopadu nás krátící se dny nás zahnaly do sokolovny, ale o víkendech se ještě povedlo udělat pár pěkných výletů. Výstup ke kříži ve Svatém Jánu pod Skalou, spojený s prohlídkou nedalekého skanzenu Solvayovy lomy byl jednou z posledních letošních venkovních akcí. Doma za pecí ale čekat na jaro nebudeme – společnými silami jsme totiž zprovoznili lesní klubovnu! Dračí sluj bude sloužit k oddílovým schůzkám nejen v zimě, ale i v ostatních částech roku, kdy se dá přilehlý oplocený trávník využít na nejrůznější bojovky a jiné hry.

Do programu přidáváme nově nedělní akce, které budou pravidelně vždy první neděli v měsíci. Rádi mezi sebou přivítáme nové členy z řad dětí i rodičů.Comments