Cyklo-víkend se povedl

přidáno: 17. 9. 2012 13:59, autor: Tomáš Janeček   [ aktualizováno 17. 9. 2012 14:01 ]

První víkend byl zaměřen na kola. Cíl bylo dojet na Točník, což podle mapy mělo být cca 52km. Přestože cíl nebyl dobit, překonali jsme naše očekávání. Ale popořádku.

V pátek v 16hod sraz na BMX dráze a testování zručnosti. Udělali jsme pár závodů s ostrým startem. Kromě jedné kolize, kdy se otec rozhodl přejet vlastního syna (tak to viděl syn), resp. syn vjel otci do dráhy (tak to viděl otec, který měl samozřejmě pravdu), jsme to přežili ve zdraví.

Po hodince jsme se přesunuli na Boudu. Postavit stany, nasbírat dřevo, zapálit oheň. Chvíli fotbal a pak začali děti stavět z posekané trávy a větví bunkry. V závěru večera se pak mezi bunkry strhla velká bitva. Mezitím jsme grilovali maso a s chutí ho jedli.

V sobotu ráno okolo 10 jsme po snídani vyrazili na Točník. Okolo hřiště podél potoka do Otročiněvsi, pak do kopce na Krušnou Horu a po cyklostezce 54 a 52 do Svaté. Hlavně ti menší bojovali, co síly stačili a když nestačili, silnější zatlačili.

Oběd ve Svaté byl parádní. Nic nezbylo, někteří ochutnali (dojedli) i tři jídla. Při dobrém jídle jsme zkonstatovali, že je dost hodin a cesta na Točník již nebude v našich silách. Takže operativní změna plánu a hurá do Berouna do cukrárny. Cesta do Králova Dvora přes Trubín byl parádní, z kopce to jelo celou dobu samo. Pak po rovině podél Litavky a jsem v cukrárně.

Z Berouna do Nižboru to už známe nazpaměť. Konec je na BMX dráze, kde se ti neunavení vrhají na boule. Kolem 18 hodin pak naši akci ukončujeme.

Statistika nuda je, ale přesto mi to nedá. K velkému překvapení všech jsme nakonec ujeli 38km.


Podle skutečné události zapsal Martin


Fotky na: https://sites.google.com/site/testmakovice/draci-outdoorovy-oddil/draci


Comments