O nás


Rodinné centrum Nižbor

V březnu roku 2008 vzniklo na Nižborsku občanské sdružení, které s narůstajícím počtem mladých rodin v obci cítilo potřebu poskytnout rodičům a jejich dětem snadnější přístup k rozmanitým aktivitám. Ty byly většinou dostupné až ve vzdálenějších městech a obcích.

Od září roku 2008 se rodinné centrum spolu s aktivními rodiči Nižbora, Stradonic a Žloukovic pokouší v dnešní uspěchané době oživit krásné tradiční rituály, které pobaví celou rodinu a utuží dobré sousedské vztahy. Tak vznikla myšlenka Roku na vsi, který zahrnuje podzimní Drakiádu, zimní Slavnost Svatého Martina s lampióny, Masopust, Vítání jara s topením Morany, Otevírání studánek, velikonoční barvení vajíček, aj.

Veškerou aktivitu můžete sledovat na facebookových stránkách.

Rodinné centrum pravidelně podává grantové projekty, které mají zlepšit život v obci především z hlediska dětí. Proto jsme realizovali dopravně-bezpečnostní projekt Na Zelenou - za bezpečnější Nižbor, který upravoval méně či více nebezpečné úseky na komunikacích. Další projekt, který jsme zrealizovali, nesl název Nižborské sázení a vysázel alej stromů na místech, kde zeleň chyběla. Do budoucna plánujeme podávat projekty týkající se oživení zeleně obce a vytvoření klidové zóny poblíž centra obce. Velice rádi bychom mezi sebou uvítali kohokoliv, kdo má zkušenosti s vyhledáváním žádostí o grant a jiných projektových záležitostí nebo nadšence, který by se tomuto tématu rád věnoval.

V září 2011 rodinné centrum otevřelo nové zařízení - Klub Makovičky - v krásném mezonetovém prostoru, stojícím kousek od zámku Nižbor. Reagovalo tak na nedostatek míst v místní mateřské škole. Po krásných 10 letech (srpen 2021) tuto činnost ukončilo.

Naše rodinné centrum uvítá s otevřenou náručí nejen další maminky a tatínky, ale kohokoli, kdo má zájem podílet se na tom, jak se nám všem společně bude na Nižborsku žít.           
Datum, čas, svátek