YAMAHA - hudební školaHudební školy YAMAHA působí po celém světě a patří se svými 700.000 žáky a 20.000 učiteli k největším organizacím svého druhu. Vznikly v Japonsku v roce 1954, od roku 1967 fungují v Německu a od roku 1994 působí v České a Slovenské republice.

Zásada Hudební školy YAMAHA zní: "Není nehudebních lidí. Jsou jen nerozvinuté talenty!"

Více informací: www.yamahaskola.cz

Program První krůčky k hudbě vychází z předpokladu, že všechny děti spontánně reagují na zvuky, tóny a rytmus. Obsahem Prvních krůčků jsou jednoduché písně, vyprávění, hudebně pohybové a rytmické hry, poslech skladeb, hra na rytmické hudební nástroje (včetně doplňujících výtvarných a pracovních činností). Děti si zvykají na pobyt v kolektivu a učí se sociálním vztahům. Hravá forma všech činností a rozvoj přirozené zvědavosti jsou předpokladem pro úspěšné zvládnutí procesu učení v pozdějším věku.

Každá hodina rozvíjí určité téma ze života dětí, které odpovídá jejich věku a zkušenostem. Ke každému tématu je připravena odpovídající píseň, báseň a poslechová ukázka, takže společně s příběhem a rytmickou nebo pohybovou hrou tvoří hodina organický jednotný celek. Díky aktivní účasti jednoho z rodičů (prarodičů), využívání zajímavých učebních materiálů - moderních zpěvníků, CD s nahrávkami písní a poslechových skladeb, leporel a dalších progresivních pomůcek, je působení cílené a intenzivní.

Chcete vědět více?

Nevypsáno pro rok 2019/20 - lektorka nastoupila na plný úvazek do školy.

Lektor: Lenka Šocová
lenka@socova.cz
První krůčky k hudbě
Věk: 1,5 - 3,5 roky
Kdy: úterý 15:00-15:45
Kde: Klub Makovičky - tělocvična, Nižbor 258
Cena: 2160 Kč / 16 lekcí
+ leporelo vč. CD za 280 Kč (použitelné 1 rok).


Lekce jsou za přítomnosti rodiče, prarodiče, či jiného rodinného zástupce!

Objednání na kurz a více informací ZDE

Lenka Šocová
Hudbě se věnuji od 6-ti let - ZUŠ hra na akordeon, klavír, klávesy a zpěv. Na hudebním táboře jsem se pak naučila na flétnu a kytaru. Zpívala jsem ve 2 smíšených pěveckých sborech, teď zpívám a hraji ve vokálně instrumentálním oktetu Song Ladies. Od roku 2001 vedu kytarový kroužek při 7. ZŠ v Kladně (2x finále Dětské porty). S dětmi pracuji od 15 let. Nejdříve jako instruktorka a vedoucí v turistickém oddíle a na různých letních táborech. Hned po SŠ jsem nastoupila jako učitelka na ZŠ - 1.stupeň, HV i na 2.stupni. Dálkově jsem studovala učitelství 1.st. ZŠ na PF v Ústí nad Labem.
Angličtině s malými se dětmi věnuji již 12 let v hodinách Anglického jazyka na ZŠ (1.-5.tř.) i v zájmových kroužcích. Angličtinu jsem studovala na SŠ, VŠ v rámci Učitelství pro 1.st. ZŠ, ale také absolvovala mnoho jazykových kurzů. Většina kurzů byla zaměřená na metodiku výuky angličtiny malých dětí.


Výuka probíhá také pod vedením Lady Jakubové ve studiu KaLa Beroun.

Comments