PROJEKTY‎ > ‎

Na zelenou - dopravně bezpečnostní program
Rodinné centrum Nižbor organizovalo v roce 2009 dopravní projekt Na zelenou – Za bezpečný Nižbor. Cílem projektu bylo zvýšit dopravní bezpečnost v obci. Projekt byl zaměřen především na děti a mládež. Ti jsou v silničním provozu jednou z nejvíce zranitelných skupin. Na českých silnicích umírá ročně dvakrát tolik dětí než v ostatních evropských státech! 


Dopravní program Na zelenou je každoročně vyhlašován Nadací Partnerství.


Dopravní program Nadace Partnerství byl založen jako reakce na současný stav automobilové dopravy u nás, který se ukazuje být z dlouhodobého hlediska neudržitelný. V rámci svých aktivit se zabývá podporou ekologicky šetrných způsobů dopravy (veřejná osobní doprava, cyklistika, chůze), zklidňováním dopravy ve městech a obcích a bezpečnými cestami do škol.


Grantový a asistenční program Na Zelenou byl inspirován příklady z Velké Británie a čerpá ze zkušeností, které získalo občanské sdružení Pražské matky na základních školách v Praze. Cílem grantového programu je zvýšit dopravní bezpečnost dětí při cestě do školy. Dopravní program Nadace Partnerství chce prostřednictvím programu Na zelenou pomáhat školám chránit děti před dopravními nehodami, učit je být vnímavý ke svému okolí a věcem veřejným a podporovat udržitelné způsoby dopravy do škol. Generálním partnerem programu Na zelenou se stala finanční skupina AXA.


Koordinátoři projektu

Barbora Janečková

tel.: 777 206 525

e-mail: janeckova.barbora@gmail.com 


Andrea Lexová

tel: 608 772 100

e-mail: andrea@drakint.cz