PROJEKTY‎ > ‎

Workshop Nezevli jen tak!"S prvními jarními dny dorazí vlny inspirace až ke břehům obce Nižbor, kde budeme pořádat workshop pro studenty architektury. Spolu s místními a odborníky zaplaví nábřeží řeky Berounky nápady, jak tento veřejný prostor oživit. Návrhy na nové objekty vzniknou 6. - 8. března a stavět je pak budou sami studenti od 30. dubna do 3. května. Přijďte se podívat, přiložit ruku k dílu nebo si jen tak popovídat!

Podle předpovědí očekáváme dvě kreativní vlny. Během prvního prodlouženého víkendu v březnu se studenti seznámí s prostředím a vymyslí návrhy konkrétních objektů k řece. K dispozici k tomu budou mít vrbové proutí a další lokální nebo recyklované materiály.  Ve druhé vlně na začátku května účastníci své nápady vlastními silami zrealizují a předají je budoucím uživatelům. O záruku kvality se postarají odborníci nejen z řad architektů, kteří budou s týmy konzultovat návrhy i výrobní postup.

Pro to, aby se studenti cítili v Nižboře jako ryba ve vodě a návrhy odpovídaly potřebám skutečných lidí, je důležitá komunikace a spolupráce s místními – jen oni nejlépe znají své domácí prostředí a mohou nabídnout cenné zkušenosti. Workshop nabídne prostor k setkání a diskusi obou stran: pracovat se bude na veřejně přístupném místě, večer proběhnou tematické přednášky a prezentace návrhů, hotová díla představí budoucím uživatelům sami studenti na procházce poslední den a konec workshopu oslavíme všichni společně s místní kapelou."

Více informací na: http://www.nezevli.cz/workshop-nizbor-2015/

22.4.15
Nenechte si ujít akci SPOLUTVORBY MOLA, HŘIŠTĚ, POSEZENÍ A ALTÁNKŮ na Panské louce!
V rámci workshopu Nezevli jen tak! budeme společnými silami spolu se studenty architektury oživovat Panskou louku stavbami z vrbového proutí a palet. Zajímá vás stavba živých staveb z vrbiček? Přijďte!
Přijďte kdykoli ve čtvrtek, pátek, v sobotu i v neděli od 30. dubna do 3. května, vaše šikovnost a ochota pomoci je vítána. Pozvěte své muže, děti, přátele, každá ruka bude zapotřebí!!!


Živé a suché stavby z vrbového proutí
www.vrbicky.net, Jiří Jech
Comments