Víčka pro Barunku

https://sites.google.com/a/makovice.eu/makovice/vicka-pro-barunku/Barunka.jpgBarunka je 12 letá holčička, která prodělala cévní mozkovou příhodu v prenatálním období a následkem této příhody došlo k rozsáhlému postižení mozku (DMO), levostranné hemiparéze (ochrnutí), těžké hypotonii a mentální retardaci. Od 2 let se potýkáme s těžkou epilepsií. Vzhledem k špatně zvladatelné epilepsii léky, podstoupila Barunka v lednu 2015 velmi těžkou a náročnou operaci mozku. Důsledkem jejího postižení je i porucha rovnováhy. Pohyb v domácím prostředí a krátké vzdálenosti zvládá s asistencí druhé osoby, ale k větším vzdálenostem a chůzi v terénu používáme invalidní vozík. Co je ale nejdůležitější, že je to úžasná, šťastná holčička, že má kolem sebe lidi, kteří ji milují a hlavně je to velká bojovnice.

Prosím, pomozte nám se sběrem víček. Vás to nic nestojí a Barborce to moc pomůže.
Za vysbírané penízky bychom rádi pořídili Barunce elektrický vozík, který jí usnadní pohyb v terénu a budeme tak moci vyrazit na pořádnou dlouhou túru.

Sběr víček pořádáme na popud a s pomocí dobrých přátel. Sami bychom se do toho asi nikdy nepustili. Navíc nám jeden z kamarádů poskytl skladovací prostory, což je pro nás obrovská pomoc. Událost šiřte a sdílejte dále a neváhejte nás kontaktovat, pokud nemáte cestu kolem, rádi si přijedeme.

Jelikož se ozvalo spoustu lidí s tím, že je pro ně jednodušší přispět nějakou peněžitou částkou, než sbírat víčka, založili jsme Barunce transparentní účet, na který lze peníze poslat. Číslo účtu: 2889255153/0800


Děkujeme všem za pomoc a podporu.

Štancovi, rodiče Barunky

Kontakt:

SBĚR UKONČEN
Markéta Štancová

e-mail: stancova.marketa@seznam.cz
FB: Sbírejte víčka pro Barunku

Sběrné místo v Nižboru:

Rodinné centrum Nižbor, z.s.
Klub Makovičky
K Zámku 258
267 05 Nižbor
po-pá 7- 8:30 a 15 - 17 h
(v hlavním vstupu je po pravé straně umístěn bílý Ikea koš polepený víčky)


https://sites.google.com/a/makovice.eu/makovice/vicka-pro-barunku/barunka-letak-jpg.jpg


Comments